Зробимо рідне Волоське кращим

вул. Центральна, 18, с. Волоське,
Дніпровський р-н та обл., 52043

+38(067)86-66-457
mail@borisfen.org.ua

ПН - ПТ 8.00 - 17.00
СБ - НД вихідний

Важливо знати свою історію. Звідки походить наш народ, хто жив на цих землях до нас, і взагалі - хто ми?

2 лютого у Волоській школі пройшла зустріч з нашим односельцем, український журналістом, редактором, письменником, літературознавцем, краєзнавцем Миколою Петровичем Чабаном. Представила гостя Валентина Миколаївна, завідувач Волоської бібліотеки. Основною темою розповіді Миколи Петровича була історія села Волоського та Майорки. Письменник розповідав про книжку «Чую Ваш голос», яку написав у співавторстві з Юрієм Мициком та Леонідом Добрянським. В книзі дуже цікаво, лірично описано історію села, описані родоводи багатьох родин цього краю, тому читаючи цю книгу, будь-який житель села, можливо, знайде свою рідню. Нажаль, цієї книги немає в нашій бібліотеці, але вона є у вільному доступі в інтернеті http://chtyvo.org.ua/authors/Chaban_Mykola/Chuiu_vash_holos_Rodovody_nadporizkykh_sil_Voloskoho_i_Maiorky/. Микола Петрович багато розказував не тільки про історію нашого села, але й сусідніх сіл, про Дніпрові пороги та лоцманів-провідників суден через пороги. До речі, Микола Петрович порадив відвідати музей історії лоцманства в м. Дніпро. На зустрічі багато згадували про старий Катеринослав, як його будували.

Письменник своєю розповіддю закликав школярів та старше покоління вивчати своє минуле, адже через нього лежить дорога в майбутнє.

В кінці зустрічі було багато бажаючих задати питання. Приємно бачити, що на зустріч прийшлине лише школярі, але й дорослі, які, незважаючи на зайнятість, все ж цікавляться історією рідного краю.

Розповіді Миколи Петровича надихнули нас на багато нових ідей. Фонд «Борисфен» оголосив конкурс на написання казки про Волоське. Також вирішили провести велику роботу по збору всієї інформації про історію Волоського, узагальнити та створити про це збірку. Вже створена робоча група по підготовці збірки.

В зв’язку з цим, звертаємось до мешканців Волоської громади: у кого є якісь історичні матеріали (фотографії, вишиванки, інформація тощо), просимо Вас проінформувати працівників Фонду громади «Борисфен». В книзі плануються кольорові вставки з фотографіями, малюнками, картами.

Контактна особа Ксенія Григорчак, тел. 067-86-66-457. Чекаємо відгуків, сподіваємось на співпрацю.


 

скачать dle 11.0фильмы бесплатно

Залишити свій коментар

Місія Фонду «Борисфен»

Розвиток Волоської громади. Вирішення нагальних проблем територіальної громади на засадах соціальної взаємодії та спільної відповідальності влади, бізнесу та населення.

Категорії

У нас багато ідей. Фонд "Борисфен" шукає друзів.

контакти фонду