Зробимо рідне Волоське кращим

вул. Центральна, 18, с. Волоське,
Дніпровський р-н та обл., 52043

+38(067)86-66-457
mail@borisfen.org.ua

ПН - ПТ 8.00 - 17.00
СБ - НД вихідний

15 грудня староста нашої громади Андрій Миколайович Пінчук взяв участь у Форумі об’єднаних громад, що пройшов у Києві.

На Форумі обговорювалось питання «Стан реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Актуальні питання процесу об’єднання територіальних громад».

-Землі поза межами населених пунктів мають бути передані в управління об'єднаних територіальних громад, і Уряд готовий внести відповідний законопроект до Парламенту, - про це заявив Прем'єр-міністр УкраїниВолодимир Гройсман, відкриваючи Форум об’єднаних громад.

«Треба завершити прийняття необхідного законодавства для забезпечення можливості для вашого розвитку [об'єднаних територіальних громад]. Треба не дати політиканам спекулювати на питанні управління земельними ресурсами. Усі землі мають бути передані в управління об'єднаних територіальних громад», - заявив Володимир Гройсман.

Уряд вніс відповідну пропозицію, і проект Закону№4355«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням і охороною земель» був прийнятий у першому читанні у квітні 2016 року. Під час підготовки до другого читання до цього законопроекту «почали нав'язувати інші сільські ради», зауважив Володимир Гройсман. На переконання Прем'єр-міністра, «це дешевий популізм, спекуляція» і прагнення відібрати мотивацію до добровільного об'єднання громад і знищити реформу.

«Наше завдання - і Уряд готовий це зробити - подати окремий законопроект, в якому буде написано, що усі землі передаються в управління об'єднаним територіальним громадам», - заявив Володимир Гройсман.

Глава Уряду також запропонував спільно з органами місцевого самоврядування та об'єднаними територіальними громадами сформувати порядок денний для українського Парламенту: визначити 3, 5, 7 законів щодо об'єднання територіальних громад, управління земельними ресурсами, вирішення інших існуючих проблем, та запропонувати розглянути їх у січні-лютому 2017 року. Володимир Гройсман переконаний, що народні депутати та Голова Верховної Ради України підтримають такий пакет законопроектів.

·Джерело:ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Далі проводилась робота в секціях.

Секція 1. Надання послуг в ОТГ: Тверді побутові відходи. Водопостачання.

Модераторами в цій секції виступили:Вячеслав Сороковський,експерт проекту DESPRO, та Тетяна Медведь, начальник відділу водопровідно-каналізаційного господарства управління інженерних систем Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

Секція 2. Медична інфраструктура в ОТГ.

Модераторами в цій секції виступили:Юрій Ганущак,Директор Інституту розвитку територій,експерт проекту DESPRO, та представник Міністерства охорони здоров’я України.

Секція 3. Управління освітою в ОТГ.

Модераторами в цій секції виступили:Павло Хобзей, заступник Міністра освіти і науки України, та Айдер Сейтосманов, експерт Шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні».

Секція 4. Стратегія розвитку та фінанси ОТГ. Земельні питання.

Модераторами в цій секції виступили: Анатолій Ткачук, Директор з питань науки та розвитку ГО «Інститут громадянського суспільства», та Сергій Марченко, заступник Міністра фінансів України.

Далі було обговорення результатів напрацювань за підсумками роботи в секціях.

Про подальші кроки реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади розповів В’ячеслав Негода, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Сподіваємось, що Форум об’єднаних громад принесе плідні плоди для мешканців громад, так як після проведення об’єднань громад не все законодавство приведено у відповідність, не всі старости знаються у бюджетному, земельному тощо кодексах. Добре, що вище керівництво країни це розуміє, і проводить такі заходи, під час яких йде обговорення нагальних питань та одночасно навчання.

скачать dle 11.0фильмы бесплатно

Залишити свій коментар

Місія Фонду «Борисфен»

Розвиток Волоської громади. Вирішення нагальних проблем територіальної громади на засадах соціальної взаємодії та спільної відповідальності влади, бізнесу та населення.

Категорії

У нас багато ідей. Фонд "Борисфен" шукає друзів.

контакти фонду