Зробимо рідне Волоське кращим

вул. Центральна, 18, с. Волоське,
Дніпровський р-н та обл., 52043

+38(067)86-66-457
mail@borisfen.org.ua

ПН - ПТ 8.00 - 17.00
СБ - НД вихідний

В Україні 7 грудня відзначається День місцевого самоврядування - це професійне свято всіх, хто працює в сільських, селищних, міських, районних та обласних радах, хто представляє багатотисячний загін народних обранців.

Це свято притаманного українцям способу суспільного життя, в основі якого самоврядне суспільство. Це давня слов’янська і давньоруська традиція, яка бере свій початок з часів Київської Русі. Це вибір вільних громадян, які довіряють обраним ними представникам і наділяють їх владними повноваженнями. Тільки така влада і є справді народною - владою не над суспільством, а легітимною владою самого суспільства, для суспільства і в інтересах суспільства.

Сьогодні місцеве самоврядування стало основою народовладдя, одним із головних чинників розвитку громадянського суспільства, дійовим інструментом вирішення не лише регіональних, а й загальнодержавних завдань. Становлення самоврядних традицій – особлива сторінка в історії українського державотворення. Сьогодні, після численних трансформацій, місцеве самоврядування в Україні, як і в усьому світі, розглядається як єдино можлива і найбільш раціональна форма влади на місцях, як базис, що визначає усю суспільну надбудову.

Напередодні свята ми вирішили поспілкуватись зі старостою нашої громади – Андрієм Миколайовичем Пінчуком.

- Андрію Миколайовичу, в який момент Ви вирішили стати старостою, та що Вас спонукало?

- Це рішення не було спонтанним. Ідея виникла у мешканців села: по-перше, вчителів, по-друге, у ради ветеранів, по-третє, у ради фермерів. Розуміючи наскільки глобальні проблеми ми зараз маємо в селі, я з острахом, але все ж вирішив обійняти цю посаду.

- Вже понад пів року ви на посаді старости, чи реалізували все, що запланували на цей час?

- Ні, у нас є величезний план реформ, де головна - це вирішення постачання питної води. Ця реформа вже підходить до свого закінчення. Та наш план передбачав інші швидкості. Ми зіштовхнулись з проблемою, коли для того, щоб влада дозволила запровадити нову реформу, необхідно пройти величезну кількість сходинок. Також уповільнювали ці процеси прошарок суспільства, який звик жити «в бруді» та негативно ставиться до будь-яких нововведень. 

- Що можете сказати про реакцію людей, можливо вона Вас здивувала? Чи були Ви готові до пасивності громади?

- У нас громада не пасивна, правильніше сказати інше -  наша Волоська громада паралізувалася, бо раніше не було ніяких змін, і люди просто плили по течії. Зараз же громада дуже поляризувалась: з одного боку, люди, які прагнуть змінити село на краще, прагнуть втілити в життя села найкращі українські та європейські практики, люди, які бачать своє село новим, затишним, європейським, та з другого боку навпаки – люди, які проти всього. Ця поляризація мала пройти, але після цього повинен пройти діалог та об’єднання навкруги ідеї відродження села. І мені здається, що це об’єднання почало відбуватись, бо люди, які спочатку приймали всі реформи досить негативно вже бачать наслідки і більш лояльно ставляться до наступних наших кроків.

- Так вийшло, що при владі ви будете відносно невеликий проміжок часу, чи встигнете Ви за цю каденцію реалізувати всі свої плани?

- Однозначно не встигну, але головна мета зараз - закласти фундамент нового життя і зробити так, щоб реформи набрали незворотних характеристик, щоб неможливо було повернути назад і, мені здається, що це набагато важливіше.
 
- Андрію Миколайовичу!  Вітаємо Вас з Днем місцевого самоврядування. На завершення нашої розмови, що б Ви хотіли побажати своїм колегам та жителям громади на передодні свята? 

- Хочу побажати одного - с а м о в р я д у в а н н я. Бути більш активними! Не боятись брати відповідальність за своє життя, за життя нашої громади!

Хотілося б від усього серця побажати всім, хто працює на благо територіальних громад, відстоює їх потреби та інтереси, міцного здоров’я, щастя й непохитної віри у щасливе майбутнє України. Нехай день 7 грудня об’єднає у спільному прагненні зробити наші міста, села і всю Україну щасливими й багатими. Нехай цей урочистий день додасть усім вам сил і наснаги на добрі справи, впевненості у майбутньому нашої держави, порозуміння і єдності задля добра і благополуччя Українського народу.

скачать dle 11.0фильмы бесплатно

Залишити свій коментар

Місія Фонду «Борисфен»

Розвиток Волоської громади. Вирішення нагальних проблем територіальної громади на засадах соціальної взаємодії та спільної відповідальності влади, бізнесу та населення.

Категорії

У нас багато ідей. Фонд "Борисфен" шукає друзів.

контакти фонду