Зробимо рідне Волоське кращим

вул. Центральна, 18, с. Волоське,
Дніпровський р-н та обл., 52043

+38(067)86-66-457
mail@borisfen.org.ua

ПН - ПТ 8.00 - 17.00
СБ - НД вихідний

2 грудня поточного року староста нашої громади Андрій Миколайович Пінчук взяв участь у громадських слуханнях «Діти, які потребують особливого захисту держави: ключові аспекти реформування державної політики», які відбулись у Києві. 
Про цей захід дуже активно писали у Фейсбуці. 
Для тих, хто не зміг прочитати про це на сторінках Фейсбуку, або хоче ще раз перечитати, з кимось подискутувати на цю болючу тему, надаємо цікаві вибірки. 
А.М. Пінчук: «Повний зал представників регіональних, національних та міжнародних організацій.
На слуханнях присутній пан прем'єр та найвищі посадовці профільних міністерств. Прем'єр у своєму виступі чесно зазначив, що прорив у цій сфері відбувся в 2005-2010 роках. Про сучасність розповів тільки про свій досвід як вінницького мера. Чому? Тому що вихвалятися нічим. Може мені здається, але жоден уряд не зробив менше у сфері дитинства, ніж цей. Не в інтересах дітей набирає обертів інституціалізація, тобто вилучення дітей із сімей і переміщення їх у зони несвободи (європейський термін) - у статутно змутовані інтернати. А в деяких областях ці процеси ніколи і не гальмувалися. Ще пан прем'єр вихвалявся децентралізацією і тим, що, нарешті, кошти залишаються на місцях і можна вибудовувати роботу, в тому числі - у сфері дитинства. Але це не зовсім правда. Автори децентралізації взагалі забули про дітей. Може в них немає дітей? А може вони монахи?.. Не знаю, але повноваження з захисту прав дітей не були передані на рівень ОТГ і поки що така передача повноважень і не планується. Серед виступаючих багато корифеїв цієї сфери: Галина Постолюк, Олена Гуржій, Дар’я Касьянова…
 Як сказала ще одна з виступаючих, громадські слухання - інструмент діалогу з владою. Але після свого виступу пан Гройсман пішов. І це правильно - хіба діти - це важливо? Приємно побачити пані Людмилу та екс-міністра сім'ї Юрія Павленка».
Дуже влучно коментує захід Людмила Волинець, експерт по правах дитини, яка займається дитячою тематикою більш, ніж 20 років, на різних посадах, була і заступником міністра у справах сім'ї, молоді та спорту, пізніше – керівником управління Уповноваженого з прав дитини: 
«Лунає сьомий виступ. Один був прикладом ораторського мистецтва, другий - біль мами дитини з особливими потребами, ще один-про розпач мера, який так і не зрозумів що ж таке оте «деінституціалізація», ще один - громадський діяч, яка знає що має бути і дає державі завдання якось це зробити. Тепер третій виступ від «Надія і житло» - по суті і за результатами досвіду. Кожній дитині, вирішили на слуханнях, дати кусочок тренінгу з альтернативного догляду. Вчать!
Дуже багато вживається наукових термінів або канцеляризмів. Як же багато в українській мові слів, які гонорово промовляються і нічого не значать як дія.
Дар’я Касьянова - супер. Світлана Клочко - супер. Пішли цікаві виступи, коментувати ніколи.
Почався виступ заступника Міністра соціальної політики С. Устименко. Дякує, що всі сконценирувалися на ньому (а я думала, що ми сконцентровані на дітях). Каже, що всі питання знає, бо працював дипломатом за кордоном! Більше зрозуміти нічого не вдалося. Вибачте за поганий виклад.
Руслан Колбаса некоректно відповів на запитання старости ОТГ, батька-вихователя Пінчука Андрія тільки тому, що він сидить поруч зі мною. Вигорають працівники Міністерства.
Задали обурене запитання до заступника Міністра про непрозорість реалізації проекту Всесвітнього банку (300 млн. Євро) по реформуванню інтернатних закладів. Поки що відповіді не надали. Надали (у такій позі на фото). Суть відповіді - заходьте, розкажу.
Працюємо!
А.М. Пінчук: «А спитав я пана Колбасу про те, чому при підготовці децентралізації не врахували інтереси дітей. Пан голова департаменту міністерства соцзахисту мені відповів, що скоро буде і що не треба спекулювати на цьому питанні. Ну добре, не буду». Більше, мабуть, нічого було відповісти.
Далі Андрій Миколайович як батько-вихователь коментує: «663 інтернатних заклади, в яких майже 90 тисяч дітей. За роки незалежності ця система випустила 300 тис. чоловік. За дослідженнями з них тільки 30 тис. (10%) успішно соціалізувалися. Інші 270 тис. поповнили лави криміналу, безхатченків, алко- та наркозалежних. І все це нам коштує 6,5 мільярдів гривень на рік! З цієї купи грошей тільки 15% витрачається на дитину, все інше - на підтримку закладу. Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман сьогодні на громадських слуханнях сказав, що треба вiдiйти вiд фiнансування iнтернатних закладiв, треба фiнанси направити на дитину. Тож коли, пане прем'єр?
Як завжди харизматична та актуальна Дар’я розповіла про тяжке становище родин з дітьми у сірій зоні. Багато дітей не хочуть повертатися додому, до зламаних труднощами батьків, а намагаються залишитися та переночувати у школі. Соціальні працівники та психологи емоційно вигаряють та самі потребують допомоги.
Ще 500 травмовано. Але це, наскільки я розумію, неофіційні дані. Пані Світлана Клочко розказує про те, що офіційних даних немає. Невже справді немає? А якщо ця інформація збирається, то де вона? Пані Світлана підіймає найактуальніші питання захисту дітей під час бойових дій.
Ще одна проблема. Досі 35 прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 150 українських державних дітей, перебувають на території РФ. Питанням їх повернення ніхто не займається».

Прем'єр і діти


 

скачать dle 11.0фильмы бесплатно

Залишити свій коментар

Місія Фонду «Борисфен»

Розвиток Волоської громади. Вирішення нагальних проблем територіальної громади на засадах соціальної взаємодії та спільної відповідальності влади, бізнесу та населення.

Категорії

У нас багато ідей. Фонд "Борисфен" шукає друзів.

контакти фонду