Зробимо рідне Волоське кращим

вул. Центральна, 18, с. Волоське,
Дніпровський р-н та обл., 52043

+38(067)86-66-457
mail@borisfen.org.ua

ПН - ПТ 8.00 - 17.00
СБ - НД вихідний

20 жовтня у селі Волоське Фонд громади «Борисфен» провів тренінг «Раціональне використання природних ресурсів» по виготовленню компостера та основам компостування. Учасники із Новоолександрівки, Дослідного, Волоського та Старих Кодак спочатку опанували теоретичну частину основ компостування.

Для тих, хто не зміг взяти участь у тренінгу, хочемо проінформувати:

Для успішного результату виготовлення компосту необхідно дотримуватися кількох не складних правил та усвідомлювати суть процесу. Компостування – ферментативний процес, нагадує дозрівання вина чи скисання молока. На перших етапах бродіння температура досягає 70°С і тримається кілька діб. В таких умовах гинуть хвороби та насіння рослин. Потім температура падає до 35°С і до роботи приступають корисні мікроскопічні гриби, продовжуючи розкладання органіки. Через місяць-два поживні речовини для грибків закінчуються, температура вирівнюється із навколишнім середовищем, і з ґрунту в компост мігрують корисні комахи та черв’яки, які допомагають структурувати отримане добриво. Компост стає розсипчастим, ледь вологим, кольором і запахом нагадує лісову землю.

Розміщують компостер у напівтіні, ховають від сонця, вітру та морозів. Органіку закладають шарами по 7 см, пересипаючи землею. Постійно перевіряють вологість, за потреби перемішують та поливають водою. До компосту не можна складати сміття чи речовини, що довго перегнивають.


 Про компост   Про компост   Про компост
Коли техніка виготовлення компостеру та механізми компостування були опановані, учасники пограли в рольову гру, де намагалися бути чиновником, літньою бабусею, мамою з дитиною чи 40-літнім господарем та пробували переконати «сусіда» не палити органіку. Як і в житті, простих рішень не знайшли, усі лежать на межі к
омпромісів. Після цього усі змогли почути особливості виготовлення біогумусу в домашніх умовах.

 

Про компост  Про компост  Про компост

Теоретичні знання закріпили практичним майструванням вуличного компостеру, якого достатньо для 25 соток. Готовий компостер заклали листям із землею. Цього разу усі учасники були із золотими руками, тому роботу виконали швидко. Під час проведення заходу спостерігалася підвищена активність та були озвучені нові ідеї щодо компостування гілок та використання каліфорнійських черв’яків. Всі зареєстровані учасники отримали можливість взяти в постійне користування компостер на 600 літрів. Тема вийшла дуже жвава і просить продовження в інших населених пунктах.

 

Про компост
Про компост  Про компост 
Про компост  Про компост Про компост
Захід є компонентом програми «Голос громади в місцевому самоврядуванні» проекту «ДОБРЕ».

 

Про компост 

  

Проведення даного заходу стало можливим завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст заходу є відповідальністю БФ «Борисфен» і не обов'язково відображає точку зору USAID чи уряду Сполучених Штатів.

Про компост  Про компост 

 скачать dle 11.0фильмы бесплатно

Залишити свій коментар

Місія Фонду «Борисфен»

Розвиток Волоської громади. Вирішення нагальних проблем територіальної громади на засадах соціальної взаємодії та спільної відповідальності влади, бізнесу та населення.

Категорії

У нас багато ідей. Фонд "Борисфен" шукає друзів.

контакти фонду