Зробимо рідне Волоське кращим

вул. Центральна, 18, с. Волоське,
Дніпровський р-н та обл., 52043

+38(067)86-66-457
mail@borisfen.org.ua

ПН - ПТ 8.00 - 17.00
СБ - НД вихідний

Фонд громади "Борисфен" розпочав реалізацію проекту "Збережемо довкілля Волоської громади".

У старостаті пройшло одне з чергових засідань квартальних, на якому обговорювали важливі для життя села питання. Однією із проблем виявилося питання поводження із Твердими Побутовими Відходами (ТПВ). Жителі Волоського майже 30 років не мали послуги вивезення ТПВ, усе сміття щільним шаром заполонило мальовничі балки округу, брудними тхнучими хвостами сповзало в річки, наносячи непоправну шкоду природному середовищу. Влітку ситуація лише погіршувалася, коли ці звалища загорялися від несвідомої поведінки жителів і затягували смородом кілометри навколишніх сіл.

Ідея перетворити регіон в туристичний центр була, дослівно, потоплена у відходах. Кількість звалищ сягала сотні, деякі по об’єму сягали 200 м3.

В рамках сміттєвої реформи у Волоському вже 9 місяців стоять сміттєві баки. Люди вперше вчаться культури викидати сміття в баки. І тут почали спливати наступні проблеми – по дворах накопилося забагато відходів, які треба викинути. І усе це понесли в баки. Другим проблемним моментом виявилося наповнення баків органічними відходами: очистки після кухні, після консервації, після «розбирання» курей та інших тварин – все це понесли в баки. А зверху притрусили бур’янами та опалим листям.

Ця проблема вилізла боком в практичному розумінні: баки для ТПВ у селі розставленні до норм сміттєутворення, затверджених Кабміном. Але їх об’єму не вистачає десь на 30%. Надлишки сміття накопичуються поряд з баками, їх розтягають собаки, вони тхнуть і не поміщаються у машину, яка обслуговує баки. Потрібен додатковий рейс, а це значно здорожчує  послугу.

Дослідження по Україні показують, що 30% органічних відходів можуть бути закомпостовані. Це саме той об’єм, якого не вистачає для комфортного користування баками. Тому на засіданні ради квартальних було прийнято поставити за мету - навчити жителів громади компостувати органічні відходи. Оскільки цей процес досить клопіткий, а населення знайомиться з ним вперше, то реалізацію ідеї розбили на 2 етапи:

·        Компостування органічних відходів, бур’янів із насінням, пожнивних залишків для усіх жителів, щоб зменшити кількість органічних відходів та повністю відмовитися від спалювання органіки на присадибній ділянці.

·        Виробництво біогумусу в домашніх умовах, що є більш технологічним процесом із використанням пластикових компостерів, ґрунтових заквасок, біологічно-активних речовин, подрібнення та використання додаткових поживних речовин для утворення збалансованого комерційного продукту.

В рамках проекту буде проведено 2 тренінги з елементами майстер-класу (для старшокласників та для дорослих), де будуть пояснюватися основи компостування та буде практична частина, де члени тренінга матимуть можливість виготовити компостер своїми руками.

Під час тренінгів 40 учасників отримають нові знання щодо збереження довкілля, отримають практичні навички щодо роздільного збору сміття, в тому числі збору пластику в окремі контейнери, та навчаться виготовляти компост. 20 учасників отримають пластикові компостери для виготовлення гумусу з органічного сміття. Сподіваємося, що завдяки реалізації даного проекту наші мешканці будуть використовувати залишки рослин з городу як добрива, роблячи з них компост, не будуть палити сухе листя, траву та інше органічне сміття, чим не будуть псувати повітря, сприятимуть збереженню довкілля Волоської громади.

Проведення даного заходу стало можливим завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст цього документу є відповідальністю БФ «Борисфен» і не обов'язково відображає точку зору USAID чи уряду Сполучених Штатів.

 


#НеСпалюйКомпостуй  #НеСпалюйКомпостуй 

 #НеСпалюйКомпостуй #НеСпалюйКомпостуй  #НеСпалюйКомпостуй
#НеСпалюйКомпостуй #НеСпалюйКомпостуй
#НеСпалюйКомпостуй

 

 

 

 

 

скачать dle 11.0фильмы бесплатно

Залишити свій коментар

Місія Фонду «Борисфен»

Розвиток Волоської громади. Вирішення нагальних проблем територіальної громади на засадах соціальної взаємодії та спільної відповідальності влади, бізнесу та населення.

Категорії

У нас багато ідей. Фонд "Борисфен" шукає друзів.

контакти фонду