Зробимо рідне Волоське кращим

вул. Центральна, 18, с. Волоське,
Дніпровський р-н та обл., 52043

+38(067)86-66-457
mail@borisfen.org.ua

ПН - ПТ 8.00 - 17.00
СБ - НД вихідний

В селі Волоському 30 травня Фондом «Помагаєм» спільно з Фондом Волоської громади "Борисфен" в рамках грантового проекту «Київський Діалог», який реалізовує ОДМГО «Культура Медіальна», проведено тренінг для квартальних на тему «Підтримка громадських ініціатив в громаді села. Проектування. Експертна оцінка. Реалізація», учасниками якого стали 20 громадських активістів.
Тренінг провів Пол Кромвель, тренер і консультант з організації громад Європейської мережі організацій громад (European Community Organizing Network). 25 років Пол працював у Сполучених Штатах Америки, організовуючи громади. Починаючи з 2004 року живе і працює в Німеччині, в якості тренера надає консультації групам, що прагнуть організувати громаду. 
Пол Кромвель ділився досвідом роботи в різних громадах, у різних містах, та особливу увагу було приділено шляхам впровадження методу в Україні. 
Протягом тренінгу учасники працювали над етапом «підслуховування» при допомозі методики «Обличчя до обличчя». Вчилися, як правильно організовувати візити один до одного, вести переговори з децидентами, скликати збори на декілька сотень людей, працювати з волонтерами та мотивувати їх до вирішення спільних проблем. 
Учасники зробили список тих речей, які дізналися під час «візитів». Потім, визначили речі або пріоритети і як можливо їх вирішити, працювали в малих групах. Відбулася дуже цікава рольова гра «Перемовини з представниками влади». Це було дуже реалістично та корисно! Цікавий досвід! Таким чином, учасники отримали розуміння того, що таке організація громад. 
Окремо учасники розглянули тему «Роль організатора громад», в якій подано набір характеристик справжнього організатора, окреслили його роль як двигуна процесу організації громад, який вміло дає відчути волонтерам силу їхньої громади. 
На тренінгу громадські активісти направляли моделі вирішення локальних проблем, максимально прив’язавши їх до конкретних прикладів у своєму селі, а також розробили стратегії розвитку методики організації громад в Україні. У кінці тренінгу учасники розробили план та список наступних кроків.
Тренінг для квартальних села Волоське був важливим ще й тому, що рада квартальних буде зареєстрована офіційно як орган самоорганізації населення. Навчання було плідне, ефективне та цікаве. Люди із захопленням приймали інформацію про роботу в громаді, про методи виявлення найгостріших соціальних проблем. Учасники тренінгу дізналися про інструменти впливу на владу та методологію вирішення проблем в громаді. 
Інструментарій мешканці територіальної громади отримали, тепер все залежить від нас самих! Ефективні громади - це запорука сталого розвитку суспільства!
Дякуємо Полу Кромвелю за чудовий тренінг та Олегу Венгеру за ідею та допомогу в організації тренінгу.

 Оксана Чупіта

 

    

 

скачать dle 11.0фильмы бесплатно

Залишити свій коментар

Місія Фонду «Борисфен»

Розвиток Волоської громади. Вирішення нагальних проблем територіальної громади на засадах соціальної взаємодії та спільної відповідальності влади, бізнесу та населення.

Категорії

У нас багато ідей. Фонд "Борисфен" шукає друзів.

контакти фонду