Зробимо рідне Волоське кращим

вул. Центральна, 18, с. Волоське,
Дніпровський р-н та обл., 52043

+38(067)86-66-457
mail@borisfen.org.ua

ПН - ПТ 8.00 - 17.00
СБ - НД вихідний

18-24 червня група представників мерій і комунальних підприємств із міст центральної, південної і східної України, серед яких був староста нашої громади Андрій Пінчук, відвідали Словаччину щоб ознайомитися із кращими практиками енергоефективності місцевих муніципалітетів у рамках проекту «Розбудовуючи спроможності для реформи енергетичного сектору: обмін досвідом Словаччини з Україною», що здійснюється за підтримки USAID.

Першою зупинкою стала Братислава, де президент SFPA Александер Дулеба ознайомив учасників із історією, важливістю проекту, програмою ознайомлювального візиту та його основними пріоритетами.

У понеділок, 19 червня, група розпочала свою роботу з відвідування Інституту тестування і дослідження будівель - це провідний словацький недержавний заклад у сфері енергетичної сертифікації будівель і матеріалів. Також група відвідала тестувальну базу TSUS, де інженери установи розповіли про процедури проведення хімічних та механічних випробувань теплоізоляційних матеріалів, їх особливості. Друга частина дня була присвячена візиту до Словацької агенції з інновацій і енергетики (SIEA). Серед основних завдань Агенції є реалізація освітніх, навчальних програм, проведення моніторингу і оцінки використання енергії.

Другий день пройшов у м. Трнава. Там учасники групи познайомилися з особливостями управління енергетичним комплексом міста, а також відвідали об'єкти низки інших компаній. День розпочався із зустрічі з віце-мером міста. Пан віце-мер зробив оглядову презентацію міста Трнави. Енергетичні аспекти життя міста висвітлив для українців енергоменеджер міста пан Матуш Шкварка. Він надав порівняння енергоструктури та енергобалансу міста та країни. Після проведення презентації, учасникам візиту продемонстрували фотоелектричну станцію на даху однієї з офісних установ, що сприяє зниженню енергозалежності країни. Під час обідньої перерви була проведена прес-конференція для представників словацьких ЗМІ. Друга частина дня була присвячена діяльності групи компаній, що займаються проектами вироблення тепла та електроенергії з біомаси. Пан Штефан Смрековськи, генеральний директор компанії, описав її діяльність, процеси та процедури, необхідні для отримання біомаси, виробництва тепла, електроенергії на об'єктах компанії. У його супроводі українці відвідали два об'єкти, які входять до ланцюга "заготівля, переробка сировини — виробництво продукції”. Також українцям була продемонстрована ТЕЦ компанії Thermonova a.s. у м. Нова Дубниця, що працює на біомасі, забезпечуючи 12-ти тисячне містечко теплом та електроенергією.

Третій день українська делегація в Словаччині, провела у м. Бешенова та м. Кежмарок, дивилися когенераційні установки з сучасним рівнем очищення від продуктів спалювання біомаси та шумового захисту. У місті Бешенова була продемонстрована когенераційна установка виробництва компанії Engul s.r.o. потужністю 3 600 кВт, що працює у місцевому розважальному аквапарку та виробляє електроенергію для освітлення парку та тепло для підігріву води в басейнах. Після переїзду до м. Кежмарок наша делегація була прийнята у мерії міста. Керівник справами міської ради розповів про історію, культуру міста, та значимість 16-ти тисячного міста на карті Словаччини. Керівник комунального підприємства міста зробив презентацію діяльності Центральної компанії теплопостачання м. Кежмарок — Spravbytherm s.r.o. Також українці відвідали дві унікальні гібридні котельні (на газу та біомасі), - унікальність їх у тому, що не видно жодних ознак (візуальних, шумових, димових) щодо використання біомаси, що має суттєве значення для роботи незначних за розміром котелень на невеликих майданчиках в умовах щільної житлової забудови, українці змогли ознайомитись з системою управління гібридними котельнями та окремими логістичними аспектами доставки та завантаження біомаси до котелень.

22 червня делегація відвідала м. Прешов. Дивилися EKPK - енергетичний кластер прешовського краю у місті Прешов. Ця компанія є координатором Угоди Мерів та Старост задля енергозбереження у Прешовському краї. Ця Угода передбачає зменшення муніципальними установами витрат енергії на 20% до 2020 року. Залучили вже 16 млн € кредитів під 0,75 - 3% річних від європейських банків та інфраструктурних фондів. Провели енергетичну модернізацію 50% будівель бюджетних установ, в першу чергу - центрів соціальних служб та будинків культури. Не шкіл і садочків, тому що падає кількість дитячого населення. Попереду - залучення ще 20 млн €. Крім того, уряд Словаччини виділив 900 млн. € інфраструктурних інвестицій на Прешовський та сусідні краї задля вирівнювання рівня розвитку цього регіону зі столичним братиславським.
Крім того ЕКРК розробив комплексну програму впровадження енергоефективності краю ELENA, за якою вони надають допомогу громадам. Доповідач з EKPK зауважив, що прихід європейських грошей простимулював розвиток корупції у вигляді не необгрунтованого зросту вартості виконання робіт.

Завершальний день поїздки був присвячений м. Кошице і енергоефективності у ньому. Спочатку делегація відвідала мерію міста, де віце-мер провела презентацію міста та окреслила основні напрямки його розвитку. Місто має централізовану систему теплопостачання. Виробництвом тепла та електроенергії займається муніципальна компанія Teplaren Kosice, a.s. (TEKO). Крім цього, представники мерії розповіли про систему поводження з твердими побутовими відходами в місті. Продовжили свій день українці візитом на комбіновану (вугілля-газ) теплоелектростанцію компанії TEKO. Дана ТЕС має 50-ти річну історію свого існування та пройшла різні етапи модернізації/перепрофілювання в залежності від ринкових та регуляторних умов. Причому, через посилення вимог щодо викидів в атмосферу, компанії довелось серйозно підійти до модернізації обладнання. TEKO є одним з найбільших виробників тепла у країні, забезпечуючи теплом 85% другого за величиною міста країни — Кошице. Крім цього, виробляється електроенергія та надаються послуги з балансування енергосистеми країни. Українці змогли побачити повну діяльність ТЕС та отримати відповіді на свої питання щодо окремих аспектів її роботи. Останнім об'єктом у програмі відвідування Словаччини стало підприємство з очистки води міста Кошице. Головним інженером об'єкту було зазначено, що він збудований для агломерації міста Кошице, розрахований на обслуговування 250 тис. осіб та має всі необхідні ступені очистки води. Крім цього, водоочисні установки за рахунок біогазу забезпечують виробництво електроенергії (300 кВт, продається в мережу за зеленим тарифом) та тепла (400 кВт, використовується для технологічних потреб об'єкту. Енергетично підприємство наскільки модернізоване, що на сьогодні, воно майже не має потенціалу до зниження енергоспоживання, враховуючи існуючі технології. При цьому, вода очищується наскільки якісно, що вона відповідає найжорсткішим вимогам ЄС. На даному об'єкті було проведено повноцінну оглядову екскурсію з відвідуванням усіх етапів очищення води, надані кваліфіковані та вичерпні відповіді на запитання українців.

На цьому завершився ознайомлювальний візит представників українських органів місцевої та державної влади, представників Міжнародної фінансової корпорації до Словаччини, організований Словацькою асоціацією зовнішньої політики у партнерстві з Центром глобалістики "Стратегія ХХІ”.


 Спроможності енергетичного сектору. Досвід Словакії Спроможності енергетичного сектору. Досвід Словакії
 Спроможності енергетичного сектору. Досвід Словакії  Спроможності енергетичного сектору. Досвід Словакії
Спроможності енергетичного сектору. Досвід Словакії  Спроможності енергетичного сектору. Досвід Словакії
скачать dle 11.0фильмы бесплатно

Залишити свій коментар

Місія Фонду «Борисфен»

Розвиток Волоської громади. Вирішення нагальних проблем територіальної громади на засадах соціальної взаємодії та спільної відповідальності влади, бізнесу та населення.

Категорії

У нас багато ідей. Фонд "Борисфен" шукає друзів.

контакти фонду