Зробимо рідне Волоське кращим

вул. Центральна, 18, с. Волоське,
Дніпровський р-н та обл., 52043

+38(067)86-66-457
mail@borisfen.org.ua

ПН - ПТ 8.00 - 17.00
СБ - НД вихідний

Реформа місцевого самоврядування є однією з ключових змін в державі, необхідних для європейського розвитку України на сучасному етапі. Все очевидніше, що зворотнього шляху не має, а перші результати роботи об’єднаних територіальних громад чітко свідчать про переваги децентралізації та лідируючу роль місцевого самоврядування в питаннях розбудови країни. Хід реформи місцевого самоврядування є складним процесом, і одним із найважливіших його напрямків є об’єднання громад та формування їх реальної спроможності виконувати всі повноваження, передбачені законодавством.
З метою створення умов для належного представлення інтересів жителів у вирішенні питань місцевого значення в об’єднаних територіальних громадах, участі у реалізації соціально-економічного, культурного розвитку відповідної території, задоволення їх соціальних, побутових та інших потреб шляхом сприяння у наданні їм відповідних послуг, законодавством внесено зміни до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та включено до системи місцевого самоврядування нову посадову особу місцевого самоврядування – старосту.
Законодавець наділив старосту можливістю брати участь в підготовці проекту бюджету територіальної громади, вносити пропозиції до виконавчого комітету місцевої ради з питань діяльності виконавчих органів сільської, селищної, міської ради, підприємств, установ та організацій громади.
На думку керівників міністерства, яке є центральним органом виконавчої влади і відповідальним за реформи місцевого самоврядування, староста – це лідер, який працює для того, щоб інтереси жителів сіл та селищ в об’єднаних територіальних громадах були представлені належним чином. Це повинна бути людина професійна, освічена, мудра, для того, щоб знайти баланс інтересів між громадою села і цілою громадою. Це первинний базовий рівень, від якого буде будуватися вся система місцевого самоврядування всієї влади. І це повинен бути однозначно лідер, тому що йому довіряють, він повинен мати лідерські функції, пройти через вибори, показати свою професійність, в будь-якому разі, на виборах вибирають лідерів, але з певними якостями.
Найголовніше, будь-яку справу треба робити з вірою і впевненістю. Якщо ми віримо, що в нас іншого шляху немає, треба самим формувати ту владу, яку ми хочемо на місцях, а не нарікати на тих, кого призначать. Ми повинні бути активними, починаючи від органів самоорганізації населення до виборів старост, місцевих депутатів, сільських , селищних, міських голів – це влада, яку ми обираємо.
 

Подробиці – у відеоматеріалі. Інтерв’ю зі старостою нашого села, Головою наглядової ради фонду громади "Борисфен" о. Андрієм Пінчуком – з 18:58


скачать dle 11.0фильмы бесплатно

Залишити свій коментар

Місія Фонду «Борисфен»

Розвиток Волоської громади. Вирішення нагальних проблем територіальної громади на засадах соціальної взаємодії та спільної відповідальності влади, бізнесу та населення.

Категорії

У нас багато ідей. Фонд "Борисфен" шукає друзів.

контакти фонду